Výlety do okolí


Máme pro Vás pár tipů, kam za výlety v okolí Domanínského rybníka. Nedaleko v Nedvědici je možno navštívit hrad Pernštejn. Za zmínku stojí i přehrada ve Víru, která je zásobárnou pitné vody s okouzlující krajinou.

Co se dále hradů týče, naleznete tu i pár zřícenin jako je zřícenina hradu Aueršperk, Zubštejn nebo Pyšolec.

Westernové městečko Šiklův mlýn, nebo strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce.

V Bystřici nad Pernštejnem stojí za návštěvu zábavní a vzdělávací centrum Eden. Nedaleko v Domaníně doporučujeme například lanové centrum a horolezeckou stěnu.

Městys Jimramov, rodiště Jana Karafiáta a bratří Mrštíků. K Jimramovu neodmyslitelně patří také zřícenina hradu Skály a skála Prosička, ze které je nádherný výhled do okolí a údolí řeky Svratky.

Za návštěvu stojí i okresní město Žďár nad Sázavou, které se může pochlubit nově opraveným zámkem a především poutním kostelem Sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, které patří mezi nejvýznamnější stavby architekta Jana Blažeje Santiniho. Při svých toulkách po Žďársku můžete lesích a i v obcích narazit na mohutné plastiky z betonu. Jejich autorem je Žďárský sochař Michal Olšiak. Jeho dílem je i sousoší českého lva a moravské orlice mezi kterými stojí hraniční kámen. Sousoší se nachází nedaleko Pilské nádrže hned u Žďáru nad Sázavou.

Z Nového města na Moravě vedou turistické značky a cyklostezky na nejkrásnější místa Vysočiny na Devět skal, Milovy a jiné.